מעורבות בקהילה | עשייה חברתית |   צרכים מיוחדים
התנדבות קומונה | פרויקט אישי | מסלול של"ח
תחונכות אישית | עבודה בפריפרייה חברתית וגאוגרפית

:למתמיינים

?רוצים לשמוע עוד

 

עדכוני נוספים יעלו בהמשך

?מי אנחנו

התנועה מכשירה את חבריה כסוכני שינוי חברתי ומעודדת אותם ליטול אחריות אישית וקבוצתית.
בתום שנת הלימודים האחרונה, נבחרים הבוגרים הטובים והערכיים ביותר להצטרף לשנת השירות של התנועה.
חברי שנת השירות של התנועה מגיעים מתוך האידיאל הערכי לתרום ולשנות את פני החברה הישראלית.
 
שנת השירות מורכבת מבני נוער אשר דוחים את השירות הצבאי בשנה במטרה להמשיך ולתרום, ללמוד ולהתפתח, ולהגיע למיצוי עצמי בעשייה חברתית.
 
באמצעות ניהול פרויקטים חברתיים, מבצעים חברי שנת השירות שינוי סביבתי, תרומה ועזרה בשלל התחומים על פי צו השעה.

מסלולי שנת השירות בתנועה

לתנועה שני מסלולים עיקריים: 

1. מסלול חינוכי -  מועמדים אשר ימצאו מתאימים, יבצעו פעילות התנדבותית חינוכית במסגרות חינוכיות מגוונות – בתי ספר, נוער בסיכון, צרכים מיוחדים ועוד. מסלול זה כולל פעילות חברתית חינוכית, בסניפי התנועה, התנדבויות במסגרות אותן חברי הקומונה בוחרים ומגוון העשרות והכשרות בשלל תחומים.

2. מסלול שילוב "צרכים מיוחדים" - מסלול חדש וייחודי אשר מטרתו היא שילוב ילדים בעלי צרכים מיוחדים בפעילות התנועה. הפעילות מורכבת משני רבדים: הראשון, ליווי בני נוער עם צרכים מיוחדים והשני, הסברה בקרב חניכי התנועה והקהילה בעיר על הדרכים לשילוב אותם בני נוער בחברה.

3. מסלול של"ח - שנת השירות בשל"ח מאפשרת לבוגרי הכשרות המש"צים להשתלב בפעילות השל"ח בבתי הספר.
בשנה זו השינשינים הופכים לאחד מצוותי ההוראה ותורמים במקום שמזמן הפך למשפחה!
במסגרת התפקיד ילוו השינשינים את קבוצות המשצים באשכולות, יצאו לימי שדה, למסעות, לכנסים מחוזיים... ועוד!

4. מסלול נוער בסיכון - מסלול ייחודי שמטרתו התנדבות בתחום נוער בסיכון, השתלבות בבתי ספר ומסגרות באזורי פריפריה חברתית. הזדמנות ללוות נער.ה באופן אישי ובליווי מקצועי של עובדת סוציאלית.

כמו כן, ניתן למצוא בתנועתנו

בתי הספר – הש"ש מהוה חלק בלתי נפרד מסגל בית הספר.  צוות חינוכי, "אחים בוגרים", עזרה בתחומים חברתיים  ולימודיים, הובלת פרויקטים פרי יצירתכם בבתי הספר, הובלת טקסים ואירועים חברתיים ואוזן קשבת לילדים . 


סניפים – ריכוז ותפעול סניפים בשעות אחר הצהריים , פיתוח הפעילות וקידום הסניף בקהילה , פיתוח שכבת המדריכים והובלתם, הפעלת פרויקטים וימי שיא, מסעות וטיולים במהלך השנה.

מסגרות התנדבות - כל שינשין, על פי ראות עיניו יבחר התנדבות הקרובה לליבו בה יפעל על בסיס שבועי לאורך כל השנה. הצוות המקצועי ילווה את תהליך הבחירה בתחילת השנה על מנת להתאים באופן אינדיווידואלי את המשימה ההתנדבותית כך שהשינשין ימצא את כל יכולותיו. 

הרכבי הקומונות - כל קומונה מכילה 5-10 ש"ש. לכל קומונה מלווה קומונה אישי, איתו חברי הקומונה עוברים מגוון הכשרות, סדנאות קבוצה, שיחות אישיות והעצמה אישית- התורמים לתהליך האישי של הש"ש.